Forum Ana Sayfası  »  Genel Konular
 »  Göz Kırışıklıklarını Arttıran 4 Yanlış...

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Göz Kırışıklıklarını Arttıran 4 Yanlış...   
(gösterim sayısı: 1.811)
Konu içeriği
Konu Tarihi: 11.03.2012- 11:44
Alıntı yaparak cevapla  


Günlük hayatta göz çevreleri bizim engelleyemediğimiz problemlerden dolayı kırışır ancak bazen bizler bu süreci daha da hızlandırırız. Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato, kırışıklıklarımızı artıran yaptığımız 4 yanlışı sıraladı ve bu kırışıklıkları azaltacak önerilerde bulundu.

Gözdeki kırışıklıkları artıran nedenler

1-Güneş gözlüğü takmamak: Dışarıda gezmeyi seviyorsanız, bir de güneşli havada dolaşmak sizi mutlu ediyorsa gözlüksüz gezmek kırışıklıkların artmasına davetiye çıkarıyor. Şimdi aynanın karşısına geçin. Sanki güneşe bakıyormuşçasına gözlerinizi kısın. Gözlerinizin etrafında oluşan çizgileri fark ettiniz mi? İşte gözlük kullanmazsanız bu çizgiler sizde sürekli hale gelebilir.

2- Gözlerinizi ovuşturmak: Göz etrafındaki ince deri, gözleri ovmak nedeniyle çizgilerin oluşmasına davetiye çıkarır. Makyajınızı temizlerken dikkatli olmalısınız. Sert hareketlerle makyajınızı silmek bu çizgilerin oluşmasını tetikler. Bu durumda göz makyajınızı kolayca çıkartabilecek, yağlı kalıntı bırakmayan bir temizleyici tercih etmeniz gerekir.

3- Yüz üstü yatmak: Sabahları kalktığınızda yüzünüzde sıkça çizgi oluyorsa aslında yanlış yatıyorsunuz demektir. Bu alışkanlığı bozmak gerek; çünkü sürekli aynı yerin üzerine yatıldığında yastıkla sıkışan yüzde zamanla kalıcı izler oluşmaya başlayacaktır. Bu nedenle sır tüstü yatmak kurtarıcınız olacaktır.

4- Göz çevresi için kremler kullanmamak: Vücudunuzda yer alan ince deriler her zaman daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Göz çevreleri de bu derilerden oluşur. Yaşlanmayı azaltmak adına piyasada bulunan bazı kremlerden destek alabilirisiniz.

Kırışıklıkları azaltacak öneriler

Dinlenme sürecinde uyku önemlidir. Uykunun azı da fazlası da zararlıdır. Her gün 8 saatlik bir uyku göz sağlığı için gereklidir. Gözlerin dinlenmesi sağlanır, gözaltı torbalarının oluşması gecikir. Özellikle yoğun tempoda çalışanların düzenli uyku uyumaları ve mümkünse öğle yemeğinden sonra gözlerini 5-10 dakika dinlendirmeleri gerekir.

Gözlerdeki makyaj her akşam yatmadan önce temizlenmelidir. Bu temizlik işlemi sırasında göz çevresi tahriş edilmemelidir. Rimel ya da far kalıntıları veya uygun olmayan temizleme ürünleri gece boyunca cilde zarar verebilir.

Haftada düzenli olarak üç kez bu egzersizi yaparsanız, cildinizdeki değişikliği göreceksiniz. Her iki elinizi rahat bir şekilde ellerinizin üstü dışarıyı gösterecek şekilde şakaklarınızın üzerine koyun. Ellerinizi kulak hizasına doğru çekerken yüzünüzün gerginleştiğini hissedeceksiniz. Bu sırada gözleriniz sıkıca kapalı olsun, öyle ki, göz kapaklarınızdaki titremeyi hissedin. Gerginliği çözdükten sonra egzersizi yeniden tekrarlayın.

Kremler kullanmak faydalıdır, bunun yanı sıra göz çevresine bir sıcak, bir soğuk ıhlamur kompresi uygulamak olumlu sonuçlar verecektir.

BILGI EGITIM SITESINI GÖRMEK IÇIN TIKLA

http://www.bilgiegitim.com
0212 291 72 02 - 0212 572 34 00
__________________

Bu ileti en son hakki tarafından 11.03.2012- 11:45 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.

Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Genel Konular
 »  Göz Kırışıklıklarını Arttıran 4 Yanlış...
-- Telif Bilgisi -

Yukari

 • Online
 • : 11
 • Bugun Tekil
 • : 446
 • Bugun Cogul
 • : 1.600
 • Dun Tekil
 • : 939
 • Dun Cogul
 • : 4.518
 • Toplam Tekil
 • : 114.626
 • Toplam Cogul
 • : 503.388
-- ================== Footer - Mobil - Arama Butonu - SMS - Ara - Whatsapp ================= -