Forum Ana Sayfası  »  Genel Konular
 »  "Seviyorum"Demenin Alternatif Yolları!!!

Yeni Başlık  Cevap Yaz
"Seviyorum"Demenin Alternatif Yolları!!!   
(gösterim sayısı: 1.586)
Konu içeriği
Konu Tarihi: 10.03.2012- 19:29
Alıntı yaparak cevapla  Bu devirde 'seni seviyorum' kelimesi dudaklardan daha az dökülür oldu, bilmiyoruz farkında mısınız?
İş hayatının yoğunluğu ve aile içi sorumluluklar derken akşam ya da hafta sonları birbirinin yüzünü (şanslıysa) gören çiftler, birbirlerine karşı hislerini çoğunlukla hızlıca söylenen, kuru bir 'seni seviyorum' ile aktarıyor. Bu 'seni seviyorum'ların bazısı ilişkideki sorumluluk bilincinden, bazısı da 'ben buradayım, yanındayım' demek için sarfediliyor adeta. İçten gelen ve göz gözeyken söylenen, romantik 'seni seviyorum'lar da yok değil. Tüm 'seni seviyorumlar'ın hakkını yememek gerekir.

Türlü nedenlerden ötürü, sevdiğiniz kişiye dolu dolu bir 'seni seviyorum' diyemiyorsanız, en azından bunu ona hissettirebilirsiniz. Bunları deneyebilirsiniz mesela;

Gülmek, sevmektir!

Her aşk ilişkisinde zorlu dönemler vardır. Pozitif olmanın ve az da olsa mizaha yer vermenin, tahmininizden çok daha olumlu etkileri vardır. Uzun ömürlü ve sağlıklı bir aşk ilişkisi, 'gülücükler ve bol kahkakalarla' beslenir adeta. Size gelen komik bir e-postayı sevdiğiniz adama iletmek, Youtube'dan rahatlıkla bulabileceğiniz, ilişkinizin ilk yıllarında birlikte oturup da saatlerce gülerek izlediğiniz bir dizinin, fragmanın, reklamın veya iletiyi Facebook'dan mesaj atabilirsiniz. veya eve geldiğinde ona küçük ama masum şakalar da yapabilirsiniz. Hatta bu şakalara çocuklarınız da dahil olabilir.

Omuzlarındaki yükü alın


Ona beslediğiniz sevgiyi ve aşkı göstermenin en iyi yolu, biraz da omuzlarındaki yükü hafifletmekten geçiyor. örneğin, sevdiğiniz adam yoğun iş temposu yüzünden stres yüklüyse, eve geldiğinde yerine getirmesi gereken sorumluluklarını geçici bir süre siz devralabilirsiniz. Köpeği dışarı çıkaran ve çöpü atan, bir süreliğine siz olun.

Ona sürprizler sunun

Sevdiğiniz kişiye hiç beklemediği bir anda vereceğiniz hediye, gerçekten önemsendiğini hissetmesini sağlar. Birlikte değilken de onu düşündüğünüzü gösterir. Merak duyduğu şeylerle ilgili bir hediye seçin ve akşam eve giderken ona götürün. Hiç ummadığı bir anda çıkarıp verin. Nasıl da sevindiğini görünce, siz de mutlu olacaksınız. Ayrıca; onunla ilgili tüm pozitif hislerinizi aktardığınız bir aşk mektubu da hediyelerin en güzeli olacaktır.

Göz temasından kaçınmayın

Birbirinizin gözlerinin içine bakmanız, derinden bağlı olduğunuzun en basit göstergelerinden biridir. Bunun için dakikalar ve hatta saatler geçirmenize de gerek yok. Birkaç saniye bile yeterli. önemli olan, yoğun ve stres yüklü hayatlarınızda, bu teması kaybetmemeniz. Ona sevgiyle bakın, bunu hissedecek ve yumuşayacaktır. Arkadaşlarınızla birlikte kalabalık bir ortamın içindeyken bile, onunla sanki yeni tanışıyormuşçasına uzaktan gözlerinin içine hafifçe gülümseyerek bakın...

Birlikte biraz daha fazla zaman geçirin

çok klasik bir cümle belki 'birlikte daha fazla zaman geçirmek'. Sevdiğiniz adamla her gün ortalamada yarım saat daha fazla 'kaliteli' zaman geçirebilmeniz, ona binlerce kez 'seni seviyorum' demenizden çok daha etkili! Ona sevginizi göstermenin bir yolu da, sizin zevklerinizle tamamen örtüşmese de onun ilgi alanlarından biriyle birlikte zaman geçirmeniz. Onunla oturup maç izlemek size sıkıntı verebilir, haklısınız. Ama en azından, bırakın izleyeceğiniz filmi o seçsin. örneğin, tavla oynamayı seviyorsa, demleyin güzel bir çay ve güle oynaya vakit geçirin.
BILGI EGITIM SITESINI GÖRMEK IÇIN TIKLA

http://www.bilgiegitim.com
0212 291 72 02 - 0212 572 34 00
Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Genel Konular
 »  "Seviyorum"Demenin Alternatif Yolları!!!
-- Telif Bilgisi -

Yukari

 • Online
 • : 11
 • Bugun Tekil
 • : 446
 • Bugun Cogul
 • : 1.600
 • Dun Tekil
 • : 939
 • Dun Cogul
 • : 4.518
 • Toplam Tekil
 • : 114.626
 • Toplam Cogul
 • : 503.388
-- ================== Footer - Mobil - Arama Butonu - SMS - Ara - Whatsapp ================= -