Forum Ana Sayfası  »  Web Tasarım Kursu
 »  Dreamweaver Araçlar Ve Arayüz...

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Dreamweaver Araçlar Ve Arayüz...   
(gösterim sayısı: 2.586)
Konu içeriği
Konu Tarihi: 27.03.2012- 18:18
Alıntı yaparak cevapla  


  Web sayfası oluşturma işinde daha fazla ilerlemeden önce Dreamweaver CS3   para biriminde yer alan ve verimli bir şekilde Web siteleri oluşturmanızı sağlayan çeşitli araçları ve panelleri tanımanız gerekir.
Tasarım ve kod yazma çalışmalarınızın büyük bir kısmı belge penceresi içinde gerçekleşecektir. Bu alan sayfanın gövde kısmı olarak bilinir ve burada bir Web sayfasını oluşturan çeşitli elemanları ekleme, düzenleme ve silme işlemlerini   yapabilirsiniz.

Siz çalışmaya devam ederken belge penceresi sayfanızın bir Web sayfasında   nasıl görüneceği hakkında yaklaşık olarak size bir fikir verir. Burada yaklaşık olarak bir fikir edinirsiniz, çünkü tarayıcıların Web sayfalarını yorumlama şekilleri arasında bazı farklar vardır.

Dosya ismi başlık çubuğunda belirecektir (Windows'ta dosya adı, belge   penceresinin üst kısmında bir sekmede gösterilir). Varsayılan durumda bu sayfa başlangıçta Belge araç çubuğundaki Başlık metin alanında gösterildiği   gibi Başlıksız-1 olarak adlandırılır. Görünüm > Araç Çubukları komutu   kullanılarak görünür ya da gizli hale getirilebilen Belge araç çubuğunda çeşitli işlemlere kolayca erişebilmenizi sağlayan bazı düğmeler ve menüler bulunur. Varsayılan durumda araç çubuğu belge penceresinin bir parçasıdır. Windows kullanıcıları belge penceresinden ayırmak için araç çubuğunun   Sol kenarındaki taşıma noktasına (tutamaç) çift tıklayabilir   veya bunu sürükleyebilirler. Böylece o da ayrı bir panel halinde gelir.

Dreamweaver'da üç tane görünüm modu mevcuttur: Tasarım, Kod ve Böl. Böl   modunda hem Tasarım görünümü, hem de Kod görünümü yer alır. Bu   modlara ait düğmeler Belge araç çubuğunun sol tarafında yer almaktadır. İmleci bu düğmelerin üzerine getirip bir süre tutarak görünüm modlarının isimlerini görebilirsiniz. Burada Tasarım görünüm modunu kullanmanız   gerekiyor. Etkin düğme vurgulu hale gelerek Dreamweaver'ın sayfayı o   görünüm modunda görüntülediğini gösterir.  


Belge penceresinin sol alt köşesinde Etiket Seçici düğmesi bulunur. Etiket Seçici daima <body> etiketinden başlar ve hiyerarşik olarak, o anda seçili   durumdaki elemana uygulanan HTML etiketlerini görüntüler. Etiket Seçici, bu elemanlara karşılık gelen HTML etiketlerinin aracılığıyla kod hiyerarşisinde   hızlı bir şekilde hareket ederek hangi elemanlarla çalıştığınızı görmenizi ve diğer elemanları kolayca seçmenizi sağlar.

Ekle araç çubuğunda Ortak sekmesini seçin. Burada genel olarak
kullanacağınız araçlar bulunmaktadır.

Ekle araç çubuğu; resimler, tablolar, özel karakterler, formlar ve HTML gibi sayfanıza ekleyebileceğiniz pek çok nesne ya da elemanı içerir. Bunlar tiplerine göre yedi gruba ayrılmıştır: Ortak, Mizanpaj, Formlar, Data, Spry, Metin, Sık Kullanılanlar. Etkin grubun ismi menüde görüntülenir. Varsayılan durumda Ortak grubu etkindir. Menüyü kullanarak farklı bir nesne grubuna geçebilirsiniz. Bu gruplardaki farklı nesnelerin çoğunun ilâve araçlar, seçenekler ve ilişkili diğer nesnelerle birlikte kendi özel menüsü vardır ve
bunlara küçük siyah bir okla erişilir.  

Sayfanızın altında, kullandığınız nesneler ve metinlerle ilgili özellikleri
değiştirebileceğiniz Özellikler panelini görebilirsiniz.
KURS IÇERIGINI GÖRMEK IÇIN TIKLA

http://www.bilgiegitim.com
0212 291 72 02 - 0212 572 34 00
__________________

Bu ileti en son hakki tarafından 27.03.2012- 18:19 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.

Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Web Tasarım Kursu
 »  Dreamweaver Araçlar Ve Arayüz...
-- Telif Bilgisi -

Yukari

 • Online
 • : 11
 • Bugun Tekil
 • : 446
 • Bugun Cogul
 • : 1.600
 • Dun Tekil
 • : 939
 • Dun Cogul
 • : 4.518
 • Toplam Tekil
 • : 114.626
 • Toplam Cogul
 • : 503.388
-- ================== Footer - Mobil - Arama Butonu - SMS - Ara - Whatsapp ================= -