Forum Ana Sayfası  »  Bilgisayar Kursu
 »  Bilgisayar Kursu Powerpoint'i Başlatmak...

Yeni Başlık  Cevap Yaz
Bilgisayar Kursu Powerpoint'i Başlatmak...   
(gösterim sayısı: 1.646)
Yazan Konu içeriği
[Hakkı ÇETİN]
Hakkı Çetin
Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi: 23.02.2012
İleti Sayısı: 399
Şehir: İstanbul
Durum: Forumda Değil


E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder

Konu Tarihi: 25.03.2012- 11:12
Alıntı yaparak cevapla  


PowerPoint'i Başlatmak

    Powerpoint'i new office document iletişim kutusundan başlatabileceğimiz gibi start düğmesinden de başlatabiliriz.

1. Görev çubuğunda başlat düğmesini tıklayın.
2. Programlarcı gösterin.
3. Microsoft powerpointi tıklayın

Powerpoint'i açmak için başlatdan yeni office belgesinin seçilebileceğini söylemiştik. Seçtiğimiz zaman karşımıza çıkan pencere yanda görünmektedir. Genel sekmesini tıklayıp boş sunu seçeneğini seçerek tamamın tıklanmasıyla yeni bir sunu penceresi karşımıza çıkmaktadır.

Yeni Bir Sunum Yaratmak

    Powerpoint'i başlattığımız zaman karşımıza sunu yaratma seçeneklerini listeleyen bir iletişim kutusu gelir. İlk seçeneği seçerek sihirbaz yardımıyla sunu yaratabiliriz. Sihirbaz kullanmak sunu yaratmanın en hızlı yoludur. İkinci seçeneği seçerek karşımıza çıkan şablon listesinden önizleme yapıp istediğimiz bir tane sunu seçeneğini seçebiliriz. Çalışmaya sıfırdan başlamak istersek üçüncü seçeneği seçeriz. Eğer daha önce yarattığımız bir sunuyu açmak istiyorsak dördüncü seçeneği seçeriz.
Eğer varolan bir sunuya şablon eklemek istiyorsak, biçim menüsünden tasarım şablonu uygulayı tıklayın. Karşımıza çıkan yandaki pencereden istediğimiz şablonu seçerek uygula düğmesine tıklatın

Bir Sunum Açmak

Daha önce üzerinde çalıştığınız bir PowerPoint sunusunu açarak; sunun görünüşünü değiştirebilir, yeni slaytlar ekleyebilir ve yeni, farklı bir sunu olarak kaydedebilirsiniz.
Varolan Sunuyu Aç seçeneği ile açabiliriz. PowerPoint 2000'de, en son çalıştığımız dört sunu burada listelenir.

Açmak istediğiniz sunuyu seçip Tamam düğmesini tıklayın

Eğer aradığınız   sunu kutuda listelenmemişse, Tüm Dosyaları seçin ve   yarattığınız tüm PowerPoint sunularını göz atmak için Aç diyalog   kutusunu tıklayın.

Bir sunuyu standart araç çubuğundan yararlanarak da açabilirsiniz.

PowerPoint Görünümleri

Sunular   yaratmak ve değiştirmek üzere PowerPointi etkin olarak kullanmak için, PowerPoint görünümlerini rahatça kullanıyor olmanız gerekir.   Görünümler üzerinde çalışmakta olduğunuz sunuya farklı yollarla bakmanızı sağlarlar. PowerPoint sunuları altı temel görünümle görüntüler: Normal, Anahat, Slayt, Slayt Sıralayıcısı, Slayt Gösterisi, Not Sayfası.

Normal Görünüm:

PowerPoint 2000 deki yeni varsayılan görünümdür. Slayt ve   Anahat görünümünün birleşimidir. Sununun üç temel öğesi olan anahat, slayt ve notlar   bölümlerini birlikte görüntüler. Normal   görünümde, metin, grafik, ses, canlandırma ve diğer efektlerle de çalışabilirsiniz.Sununuzun içeriğini düzenlemek ve geliştirmek için anahat bölmesin, slaytlara köprü, ses, film, grafik ve metin eklemek için slayt bölmesini, konuşmacı notları ya da izleyicilerinizle paylaşmak istediğiniz notları eklemek için not bölmesini kullanabilirsiniz.

Anahat Görünümü:

Sununuzun içeriğini geliştirmek için bu görünümü kullanın. Anahat görünümü slaytlarınızdaki başlıkları ve metni anahat biçiminde görüntüler. Her slayt numaralanmıştır ve her birinin birer slayt simgesi vardır. Bir slaytınızın küçük bir örneğini görebilmek için slayt simgelerinden birini tıklayın. Seçtiğiniz slaytla ilgili notlar alabilmeniz için not bölümü de görüntülenmektedir

Slayt Görünümü:


Her slayt ile teker teker ilgilenmenize imkan verir.Anahat bölmesinde yer alan slayt numaralarından yararlanarak veya Previous ve İleri düğmelerini kullanarak görüntülemek istediğiniz slayta geçebilirsiniz.   Bunun için dikey kaydırma çubuğunu da kullanabilirsiniz.

Slayt Sıralayıcısı Görünümü:

Geçerli sunu görünümlerinden biri olan Slayt Sıralayıcısı, üstünde bir sunudaki slaytları düzenlediğimiz ve sıraladığımız ışıklı bir masa gibidir. Bu görünümde slayt geçişi denilen, slaytlar arasına özel işlem ekleyebilir ya da slayt gösterisinde başka efektler kullanabilirsiniz. Slayt geçişi eklediğinizde,   gösteri sırasında bir slayt diğerinin yerini alırken bir işlem olacağını belirten bir simge görüntülenir. Slaytların sırasını değiştirmek için; sırası değiştirilecek slaytı fare ile istediğimiz slaytın önce veya sonrasına sürükleyerek taşıyabilirsiniz.
Eğer kopyalama işlemi yapacaksak aynı işlemi klavyedeki Ctrl tuşunu basılı tutarak yapabilirsiniz. Bir slaytı silmek için ise o slaytı seçip Düzen menüsünden Slayt Sil komutunu   seçmelisiniz.
 


Slayt Gösterisi Görünümü:

  Bu görünümü Çalışmanızın bir önizlemesini yapmak ve sununuzun ne kadar iyi olduğunu görüntülemek için kullanabilirsiniz. Slayt Gösterisi   görünümü, slaytlarınızı tek tek daha önce düzenlediğiniz   sırada görüntüler Slayttan slayta geçmek için ekranı tıklamanız veya Enter tuşuna basmanız gerekir. Slayt Gösterisi görünümü ile sunuya eklediğiniz ses efektleri, canlandırmaları, slayt geçişlerinin sonuçlarının görebilirsiniz.  
Not Sayfası Görünümü:
Slaytlarınıza kısa iletiler ya da konuşmacı notları eklemenizi sağlar. PowerPoint 2000'de Bu görünüme Görünüm menüsünden Not Sayfası komutunu seçerek ulaşabilirsiniz.KURS IÇERIGINI GÖRMEK IÇIN TIKLA

http://www.bilgiegitim.com
0212 291 72 02 - 0212 572 34 00
__________________

Bu ileti en son hakki tarafından 25.03.2012- 11:16 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.

Yeni Başlık  Cevap YazForum Ana Sayfası  »  Bilgisayar Kursu
 »  Bilgisayar Kursu Powerpoint'i Başlatmak...
-- Telif Bilgisi -

Yukari

 • Online
 • : 11
 • Bugun Tekil
 • : 446
 • Bugun Cogul
 • : 1.600
 • Dun Tekil
 • : 939
 • Dun Cogul
 • : 4.518
 • Toplam Tekil
 • : 114.626
 • Toplam Cogul
 • : 503.388